veri kurtarma merkezi

veri kurtarma hizmetleri

AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYIN !

0216 610 0295
0535 556 2171

Veri Kurtarma Hizmetleri

Hardisk arızası belirtileri nelerdir?
Hardisk deki tüm bilgilerim silindi ne yapmalıyım?

veri kurtarma nedir ?

Veri kurtarma silinmiş bilgilerin kurtarılma işlemidir. Kaybolan silinen bir veriyi bilgisayar, notebook, laptop, hafıza kartları ve harici depolama cihazlarından, herhangi bir nedenle kaybedilmesinden sonra kurtarma işlemlerinin yapılmasına veri kurtarma denir. Format atılan, bozulan veya erişilemez hale gelen medya üzerindeki, bilgilerin yeniden ulaşılabilir hale getirilmesi işlemidir.

Harddisk Veri Kurtarma Hizmetleri

bilgilerin silinmesi ve kurtarma işlemleri

data kurtarma işlemi nasıl yapılır ?

Sabit diskler hassastır. Bazı durumlarda başarısız olabilirler. Sürücünün çalışmayı durdurması durumunda bile (veriyi tahrip edebilecek örneğin sürücü üzerinde bir mıknatıs geçmediği sürece) manyetik bant çizilmediği sürece harddisk veri kurtarma yöntemleri ile veriler genellikle geri alınabilir. Fakat başarılı bir veri kurtarma operasyonu için hardisk üzerinde bilinçsiz müdahaleler yapılmamış olması gerekir. Kurcalanan ve bilinçsiz bir şekilde kurtarma işlemi yapılan her hardisk bize geldiğinde maalesef veriyi kurtarma anlamındaki başarı oranlarımız düşmektedir.

Harddisk Veri Kurtarma Hizmetleri

sabit disk sürücü hataları

harddisk arızası belirtileri nelerdir?

Harddiskler bilgilerimizin kayıt edildiği depolama alanlarıdır. Bu bilgiler fotoğraf, müzik, film, iş belgeleri, e-posta ve bilgisayarda kayıt altında bulunan diğer her şeyi içerebilir. Hardisk arızalandığında şu belirtiler görülür;

  • Kafa vurma ve tık sesleri: bazen hardiskiniz standardın dışında sesler çıkartabilir. Motor arızası, okuma kafası arızası gibi nedenler bu sesleri duymanıza yol açabilir.
  • Kaybolan bilgiler dosyalar: Veriler kayboluyorsa siliniyorsa veya belgeleri kaydedemiyorsanız, hardiskinizde problem olabilir. Bu duruma bazen bir virüsde sebep olmakla beraber, çoğu durumda sağlıksız çalışan bir hardiskin işaretidir.
  • İşletim sisteminin çökmesi: Eğer bilgisayarınız önyükleme sırasında takılıp kalıyorsa ve mavi ekran geliyorsa bu bir harddisk sorununu gösterebilir. Hatta bazen Windows kurulumu yaparken partition ekranında yeni bölüm bile oluşturamazsınız.
  • Ağır çalışan bilgisayarlar: Yeni teknoloji bilgisayarlarda performanslı ve hızlı işlemciler vardır. Bu sebeple bilgisayarınızın açılması esnasındaki uzun süren beklemeler, bir program çalıştırırken bekleme süreleri,  veya çöp kutusunu boşaltırken geçen bekleme süreleri uzun olmamalıdır. Sürekli gecikme ve performans sorunlarıyla karşılaşıyorsanız, hardisk yaşam süresinin sonuna gelmiş olabilir.

data kurtarma operasyon süresi:

Hardisk içerisindeki bilgilerinizin çeşitliliği ve hardisk kapasitesinin durumuna göre veri kurtarma süresi 3 gün ile 1 hafta arasında sürmektedir.

veri kurtarma fiyat ücret belirleme:

Uzman Bilgisayar teknik servisinde yanlışlıkla silinmiş, format atılmış, partition kaldırılmış, her türlü medyadan (hdd,cr,usb flash vb..) FİZİKİ bir hasar olmadıkça ve acemice kurcalanmadıkça veri kurtarma hizmetleri güvenle yapılmaktadır genellikle başarıyla sonuçlanmaktadır. Hardiskin boyutuna göre operasyon süresine göre ücret belirlenmektedir.

Lütfen fiyat bilgisi için arayınız.

0216 610 0295
0535 556 2171

—————————————-

Bülent BAŞ
Bilg.Sist.Uzmanı
0535 556 2171
info@uzman-bilgisayar.com

—————————————-

hardiskim silindi ne yapmalıyım ?
hafıza kartım formatlandı
silinmiş resimleri dataları kurtaran yerler
silinen dosyalarımı kurtaran yerler
Veri kurtarma hizmeti
Telefon veri Kurtarma
Veri Kurtarma fiyatları