Yazar: Bülent BAŞ

ssd satış montaj ve kurulum

Notebook neden yavaş çalışıyor? SSD Disk ne işe yarıyor? Laptop SSD takan yerler? SSD fiyatı kaç para?

ssd montaj ve pc hızlandırma

ssd montaj ve pc hızlandırma

Notebook SSD Montajı ile Jet performansı yakalayın !

Birkaç sene önce Masaüstü ve Laptop modellerinden birini satın aldınız ve şuanda yavaş çalışması , hem iş performansınızı etkiliyor hemde keyfinizi kaçırıyor. Bu makalemizde bilgisayarınızın yavaş çalışma problemini ele alacağız size çözümleri hakkında bilgiler sunacağız.

ssd satış montaj takma

ssd satış montaj takma

 Laptop’a neden SSD takmak gerekiyor?

Yeni çıkan işletim sistemleri , yeni yazılımlar ve yeni oyunlar artık yüksek donanım gereksinimlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Yeni nesil işlemciler , Daha yüksek ram bellekler, yüksek kapasiteli grafik kartları daha hızlı çalışan harddisklere gerek duyuluyor. Bu noktada bilgisayarınızın açılıp kapanmasındaki geçen süre , bir programın yada oyunun başlamasındaki geçen süreler uzun sürüyorsa, Laptop’a SSD takılması bu geçen zamanı en aza indirecektir. 10 saniyede açılan masaüstü gelen bir bilgisayarı kim istemez ki  🙂

ssd hızlandırma

ssd hızlandırma

SSD ile HDD Disk arasındaki farklar neler?

Neden SSD disk tercih etmeliyiz?

  • HDD diskler, veri depolama işlemi için manyetik daire diskler kullanır. SSD diskler ise hareketli bir mekanizmaya sahip değildir. Chip ve elektronik kart şeklindedir. Bu sebeple SSD diskler flash bellek aygıtlarına benzer. SSD diskler boyut olarak daha küçük ve hafiftir fazla yer kaplamaz.
  • HDD ve SSD arasındaki farklar söz konusu olduğunda SSD diskler, HDD disklere göre daha performanslı ve hızlıdır. HDD takılı bir bilgisayar, SSD diske sahip olan bir bilgisayara göre daha ağır çalışır.
  • SSD disklerden data veri kurtarmak normal HDD disklere göre daha zordur. Bazen mümkün değildir.
  • SSD disklerin normal HDD disklere göre okuma yazma hızları 10 kat daha yüksektir. Bu durum SSD diskleri normal HDD disklere göre daha cazibeli hale getirir.
  • HDD diskler mekanik parçalardan bir araya geldiği için hassastır. Sarsıntılara darbelere dayanıklı değildir. SSD diskler ise mekanik parçaya sahip değildir ve sarsıntılara karşı çok daha dayanıklıdır.
ssd montaj

ssd montaj

Eğer sizde bilgisayarınızı hızlandırmayı ve SSD ye geçmeyi düşünüyorsanız merak ettiğiniz konular varsa , soru sormak istiyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz. Uzman Bilgisayar olarak 20 senedir satış , teknik destek ve danışmanlık hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız. Her marka Laptop ve Masaüstü bilgisayarınız için , SSD satışı ve SSD montajı ile hizmetinizdeyiz. Yerinde servis hizmetimizde mevcuttur.

Ayrıntılı Bilgi ve Teknik destek için Lütfen Arayın !

0535 556 2171
0216 610 0295

Bülent BAŞ
Bilg.Sist.Uzmanı
0535 556 2171
info@uzman-bilgisayar.com